Virtuosi Saxoniae &
Saxon Vocal Ensemble

Mitwirkende

Stephanie Atanasov MEZZOSOPRAN
Romy Petrick SOPRAN

Saxon Vocal Ensemble

Virtuosi Saxoniae KAMMERORCHESTER
Ludwig Güttler, Friedrich Kircheis, Sven Barnkoth, Volker Stegmann, Thomas Irmen, Johann Clemens, Erich Markwart, Edgar Manyak, Adrian Wehle, Guido Ulfig, Christoph Auerbach, Jens-Peter Erbe 

Ludwig Güttler DYREKCJA

Szczegóły

Koncert inaugurujący 33 Śląski Festiwal Muzyczny
Data 17 września 2022 r. |17:00 Uhr
Miejsce Friedenskirche Jauer/Kościół Pokoju w Jaworze, park Pokoju 2, 59-400 Jawor, Polen
Organizator Schlesische Musikfeste gGmbH
Uwaga Oferujemy podróż autobusem z Görlitz do Jauer. 

Bilety 

Rezerwacja z wyprzedzeniem
Görlitz Touristeninformation,
Obermarkt 32, 02826 Görlitz

Kasa koncertowa
45,- PLN / 10,- €

Virtuosi Saxoniae

Brass Ensemble Ludwig Güttler Dresden został założony w 1978 roku przez Ludwiga Güttlera. Występują w nim soliści z Sächsische Staatskapelle Dresden, Rundfunk-Sinfonieorchester Berlin, Gewandhausorchester Leipzig i Robert-Schumann-Philharmonie Chemnitz. Trasy koncertowe zaprowadziły zespół do całej Europy i Azji. Produkcje płytowe, radiowe i telewizyjne od lat imponująco dokumentują pracę zespołu.

Ludwig Güttler chwalony jest przede wszystkim za umiejętność przeniesienia doświadczeń zdobytych w muzyce kameralnej i jako solista na zespół instrumentów dętych blaszanych i osiągnięcia tutaj również bardzo żywego, elastycznego i cieniowanego muzykowania.

Każdy z programów wykonywanych przez zespół zawiera szereg nieznanych wcześniej lub rzadko granych utworów, które Ludwig Güttler wydobył lub udostępnił zespołowi. Zespół dęty generalnie używa nowoczesnych instrumentów orkiestrowych niemieckiej konstrukcji. Koncerty Ludwig Güttler Brass Ensemble cieszą się wyjątkową popularnością, przemawiając do słuchaczy w każdym wieku. Brass Ensemble jest często wymagany jako odpowiedni partner muzyczny dla oficjalnych, bardzo ważnych aktów ceremonialnych.

Saxon Vocal Ensemble

Założony w 1996 roku przez Matthiasa Junga w Dreźnie Sächsiches Vocalensemble/Saxon Vocal Ensemble w bardzo krótkim czasie stał się cenionym na całym świecie topowym zespołem. Standardowe wykonania muzyki dawnej, pewność stylistyczna, precyzyjna artykulacja i intonacja, wirtuozeria i głębia emocjonalna to cechy charakterystyczne chóru. Udział w zespole wymaga intensywnego treningu muzycznego. Podstawowy zespół składa się z 22 śpiewaków, z których większość mieszka w Saksonii. 

Sponsorzy